Ethernetové sítě

 

Jsme schopni vystavět jak malou domácí síť, která je potřeba především pro připojení několika počítačů v jedné domácnosti, tak jsme schopni navrhnout síťovou infrastrukturu, pro menší nebo střední firmu. Můžeme navrhnout ethernetovou, optickou nebo i wifi síť pro připojení např. notebooku v kavárně nebo restauraci. Propojení počítačů, telefonů, kamer a strojů ve vaší firmě, pokud budou podporovat patřičný protokol. Jsme schopni Vám nabídnout vše co je třeba pro komunikaci uvnitř Vaší firmy, ale zároveň Vás spojit s veškerým okolním světem.

 

Pokud máte doma více než jeden počítač, nebo chcete připojit ke své síti, nebo k internetu svůj mobilní telefon či PDA s Wifi není to žádný problém. Jediné co potřebujete je tzv. router, nebo wifi router, jeho cena se pohybuje do jednoho tisíce korun a s jeho pomocí můžete rozdělit svou internetovou linku mezi tolik počítačů kolik jen budete chtít, (tedy pouze ve své domácnosti nebo kanceláři) jenom si musíte dát pozor na to, že vaše rychlost se bude dělit mezi všechny současně pracující počítače.

 

Ethernetové sítě

 

Tento typ sítí se používá nejčastěji, protože je v nejlepším poměru cena/výkon. Ethernetový kabel je relativně levný a má přenosovou kapacitu do 1Gbps pro kategorii kabelu 5e, v současné době se dá použít i rychlost 10Gbps s kabelem kategorie 6, ale tato technologie je prozatím příliš drahá, cena jednoho portu 10Gbps sítě stojí zhruba tisíc dolarů. Ethernetové sítě se používají v postatě všude tam, kde dostačuje délka kabelu do 100m od aktivního prvku (router, switch atd.).