Bezdrátové sítě

 

Jsme schopni vystavět jak malou domácí síť, která je potřeba především pro připojení několika počítačů v jedné domácnosti, tak jsme schopni navrhnout síťovou infrastrukturu, pro menší nebo střední firmu. Můžeme navrhnout ethernetovou, optickou nebo i wifi síť pro připojení např. notebooku v kavárně nebo restauraci. Propojení počítačů, telefonů, kamer a strojů ve vaší firmě, pokud budou podporovat patřičný protokol. Jsme schopni Vám nabídnout vše co je třeba pro komunikaci uvnitř Vaší firmy, ale zároveň Vás spojit s veškerým okolním světem.

 

Pokud máte doma více než jeden počítač, nebo chcete připojit ke své síti, nebo k internetu svůj mobilní telefon či PDA s Wifi není to žádný problém. Jediné co potřebujete je tzv. router, nebo wifi router, jeho cena se pohybuje do jednoho tisíce korun a s jeho pomocí můžete rozdělit svou internetovou linku mezi tolik počítačů kolik jen budete chtít, (tedy pouze ve své domácnosti nebo kanceláři) jenom si musíte dát pozor na to, že vaše rychlost se bude dělit mezi všechny současně pracující počítače.

 

Bezdrátové sítě

 

Nejrozšířenějším zástupcem bezdrátových sítě je bezesporu Wifi, alespoň co se týče České Republiky a je použito všude tam, kde jednoduše není možné nebo není rentabilní budovat ethernetové nebo optické sítě. Je to tedy nejlevnější varianta jak připojit z jednoho místa např. rodinné domky, nebo bytové domy k internetu. Nejčastěji se tyto sítě budují v tzv. volném pásmu, tedy 2,4 a 5 GHz, to proto že se nemusí platit Českému telekomunikačnímu úřadu žádné poplatky za přidělení pásma a s tím plyne i nízká pořizovací hodnota zařízení na straně klienta.

 

Pro připojování domů je vhodné používat pásmo 5GHz a pro připojení např. v restauraci, kavárně nebo na letišti je vhodné použít frekvenci 2,4GHz, protože tuto technologii mají zabudovanou snad všechny současné notebooky, PDA a některé mobilní telefony. Zařízení pro připojení v bezlicenčních pásmech se pohybují v řádech tisíců korun a jejich přenosová kapacita je zhruba 15 – 20Mbps. Jsme schopni stavět spoje i v licenčních pásmech tedy 11 – 60GHz pro vysokokapacitní spoje, tyto vysokokapacitní spoje se pohybují již ve stovkách tisíc až v jednotkách milionů korun a jejich přenosové kapcity se pohybují od 40 do 1000Mbps.