Optické sítě

 

Jsme schopni vystavět jak malou domácí síť, která je potřeba především pro připojení několika počítačů v jedné domácnosti, tak jsme schopni navrhnout síťovou infrastrukturu, pro menší nebo střední firmu. Můžeme navrhnout ethernetovou, optickou nebo i wifi síť pro připojení např. notebooku v kavárně nebo restauraci. Propojení počítačů, telefonů, kamer a strojů ve vaší firmě, pokud budou podporovat patřičný protokol. Jsme schopni Vám nabídnout vše co je třeba pro komunikaci uvnitř Vaší firmy, ale zároveň Vás spojit s veškerým okolním světem.

 

Pokud máte doma více než jeden počítač, nebo chcete připojit ke své síti, nebo k internetu svůj mobilní telefon či PDA s Wifi není to žádný problém. Jediné co potřebujete je tzv. router, nebo wifi router, jeho cena se pohybuje do jednoho tisíce korun a s jeho pomocí můžete rozdělit svou internetovou linku mezi tolik počítačů kolik jen budete chtít, (tedy pouze ve své domácnosti nebo kanceláři) jenom si musíte dát pozor na to, že vaše rychlost se bude dělit mezi všechny současně pracující počítače.

 

Optické sítě

 

Optické sítě jsou již otázkou nejvyšší kvality a jsou nejlepší variantou při pohledu do budoucna, s tím je ovšem spojena i jejich vyšší cena. Tyto sítě v podstatě nejsou vůbec závislé na vzdálenosti, maximální vzdálenost mezi aktivními prvky může být až 70km. Optické vlákno má také v podstatě neomezenou přenosovou kapacitu, podle Bell Laboratories je maximální přenosová kapacita zhruba 100Tbps na jednom páru optických vláken.
Optické sítě jsou vhodné všude tam, kde je vyžadována vysoká přenosová kapacita (nebo je s ní do budoucna počítáno), také tam kde je třeba dbát na vysokou bezpečnost sítě (protože prvek přenášející data je vlastně světlo a není jednoduše možné, bez přerušení optického vlákna informace „odposlouchávat“). Tyto sítě se v současné době staví pro rychlost 1, 10 a 40Gbps, ale pracuje se již na 100Gbps verzi. Tato rychlost je limitována pouze aktivními prvky sítě.